bayan masoz


Sohbete giriş yapamıyorsanız bilgisayarınıza java kurmanızı öneririz.
Dilerseniz paylaşımlarımızı Facebook Sayfamızdan takip edebilirsiniz.
Yada Twitter Sayfamızdan bizleri takip edebilirsiniz.
SitemiziSık Kullanılanlara ekleyebilirsiniz
Arınç-Biden görüşmesinde ele alınan konular
20.07.2024
0 Yorum
6266 Okundu

Başkan Yardımcısı Bülent Arınç, ABD Devlet Başkan Yardımcısı Joe Biden ile görüşmesinden sonra TRT Haber Kanal Koordinatörü Ahmet Böken’in sunduğu Neler Oluyor programına katıldı.

Ahmet Böken’in görüşmeye ilişkin sorularını cevaplandıran Bülent Arınç, 1.5 saate yakın verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bülent Arınç, “Türkiye ile Amerika arasındaki önemli konuları ele aldık. Son yaşanan gelişmeleri ele aldık. Suriye konusunu görüştük. Mısır gündeme geldi. Biden, Türkiye dostu iyi bir siyasetçi, bölge sorunlarına vakıf bir isim. Bölgeyi çok iyi bilen bir siyasetçi” dedi.

Görüşmeye ilişkin Beyaz Saray’ın kısa bir açıklama yapacağını belirten Arınç, Suriye konusunda ABD ile Türkiye’nin görüşlerinin örtüştüğünü belirtti.

Arınç, Türkiye’deki Anayasa tartışmalarına değindi.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın sürecin tıkanmasına ilişkin sitemiyle ilgili olarak “Biz elimizden geleni yaptık” diyen Arınç, yeni anayasanın gelecek döneme kaldığını söyledi.

GÖRÜŞMEYE İLİŞKİN BEYAZ SARAY’DAN YAPILAN AÇIKLAMA

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile görüşmesinde, “Türkiye ile ABD arasındaki hayati önemdeki ortaklığın derinleştirilmesi ve genişletilmesine yönelik ortaya koydukları değeri vurguladığı” kaydedildi.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada Biden’ın bugün iki ülkenin ortak çıkarlarını geliştirecek ikili ve bölgesel bir dizi konuyu görüşmek üzere Arınç ile bir araya geldiği kaydedildi.

Açıklamada, “Görüşmede, Başkan Yardımcısı Biden, kendisi ve Başkan (Barack) Obama’nın, Türkiye ile ABD arasındaki bu hayati önemdeki ortaklığın derinleştirilmesi ve genişletilmesi için Türkiye ile birlikte çalışmaya devam etmeye verdikleri değerin altını çizdi” ifadesi kullanıldı.

Etiketler:
Benzer Haberler