bayan masoz


Sohbete giriş yapamıyorsanız bilgisayarınıza java kurmanızı öneririz.
Dilerseniz paylaşımlarımızı Facebook Sayfamızdan takip edebilirsiniz.
Yada Twitter Sayfamızdan bizleri takip edebilirsiniz.
SitemiziSık Kullanılanlara ekleyebilirsiniz
YeNi TL Simgesi – KoNyA Sohbet – Sohbet KoNyA
20.07.2024
3 Yorum
4304 Okundu

Sitede, simgenin nerede kullanılacağı, yeni paralarda simgenin yer alıp almayacağı ve altın oranına kadar birçok soruya cevap verildi.

Simgenin, Türk lirasının tanıtılmasına yönelik yapıldığı belirtilen cevaplarda, simge belirleme sürecinde bankaya 8 bin 362 adet başvuru yapıldığı, değerlendirme jürisinin çalışmaları sonucunda finale kalan yedi tasarımın banka yönetimine sunulduğu ifade edildi. Açıklamaya göre banka yönetimi, değerlendirme süreci sonucunda yedi tasarım içinden birincilik ödülüne layık görülen eser ile teşvik ödülüne layık görülen üç çalışmayı belirledi. Birinci seçilen tasarım banka grafikerlerinin çalışmaları ile geometrik açıdan estetik bir temele oturtuldu.

TL’NİN ALTIN ORANI 1,618033988749894

Türk Lirası simgesinin altın oranı paralel çizgilerinin altında kalan kısmı ile üstünde kalan kısmının, yine aynı şekilde, söz konusu çizgilerin sağ ve sol taraflarında kalan kısımlarının birbirine oranı olan 1,618033988749894 olduğu açıklandı. Simgenin çıpaya benzemesinin Türk Lirası’nın kıymet saklama aracı olarak ‘güvenli bir liman’ haline geldiği vurgulandı. Paralel çizgilerin yukarı eğimli olmasının ise Türk Lirası’nın ve Türkiye ekonomisinin ‘istikrar içinde yükselen değerini’ simgelediği ifade edildi.

SİMGE RAKAMIN SOLUNDA KULLANILMALI

Uluslararası uygulamalara paralel olarak simgenin, rakamın solunda ve boşluk bırakılmadan kullanılması önerilen cevaplarda, TL simgesinin Türk Patent Enstitüsü tarafından koruma altına alındığı, TL simgesi etik kurallar çerçevesinde ve marka-patent ile fikir ve sanat eserleri hukukundan kaynaklanan haklara zarar vermemek koşuluyla serbestçe kullanılabileceği belirtildi.

TL simgesinin kolye, küpe, kol düğmesi, pul, tabak, afiş gibi ticari amaçlarla kullanılmasının serbest olduğu kaydedildi. TL simgesinin mevcut banknotlarda ve tertip değişikliklerinde kullanılmasının öngörülmediği, banknotlarda simge kullanımının yeni bir emisyon grubu değişikliğinde tekrar değerlendirileceği bildirildi.

Konya Sohbet, Konya Chat, Sohbet Konya , Chat KonyA, islami sohbet, sohbet islam, islami chat, chat islam, islam-Fm,

Erkan Bey – KusCu Bey – Hashan – Hocacihann Geceleri, Hocacihan Alem, Alem Bu Yani Birader :p (:

Etiketler:
Benzer Haberler