bayan masoz


Sohbete giriş yapamıyorsanız bilgisayarınıza java kurmanızı öneririz.
Dilerseniz paylaşımlarımızı Facebook Sayfamızdan takip edebilirsiniz.
Yada Twitter Sayfamızdan bizleri takip edebilirsiniz.
SitemiziSık Kullanılanlara ekleyebilirsiniz
Son Dakika Türkiye Futbol Federasyonu Haberleri | www.OzlemYeri.com
20.04.2024
0 Yorum
2039 Okundu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), futbol yorumcusu Erman Toroğlu’na, bir gazetedeki köşe yazısında federasyonu ağır ithamlarla suçladığı gerekçesiyle tazminat davası açtı.

TFF’nin avukatları aracılığıyla açtığı davanın dilekçesinde, Toroğlu’nun, 29 Mart 2012 tarihli gazetedeki köşe yazısında, TFF’ye ağır ithamlarda bulunduğu öne sürüldü.

Dava konusu köşe yazısına yer verilen dilekçede, söz konusu yazının, TFF’nin kurumsal kimliğine saldırı niteliğinde olduğu iddia edilerek, Toroğlu’ndan 5 bin TL tazminat talep edildi.

Davanın görülmesine önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesinde başlanacak.

TOROĞLU NE YAZMIŞTI

Hürriyet gazetesindeki köşesinde Organize geldi, işi bitirdi başlıklı bir yazı kaleme alan Toroğlu Federasyon’a yönelik eleştirilerini “Süper Lig Kulüplerinin kucağında oturan süs köpekleri” cümlesiyle ifade etmişti.

İşte Erman Toroğlu’nun o yazısı:

Türkiye’de kulüpler artık eskisi gibi olmayacak. Sakın TFF’nin düzelteceği fikrinde olduğumu zannetmeyin. TFF şu ana kadar hiçbir halt yapmadı. Bundan sonra da kolay kolay yapamazlar. Çünkü, onlar Süper Lig kulüplerinin kucağında oturan süs köpekleridirler.

Bu cümleyi maliye açısından yazıyorum. Sonunda maliye nasıl küçük ve orta sınıf tüccarın üzerine gidip acımasız davranıyorsa, aynen kulüplere de gitmeli. Ben bu tezdeyim. Kıyısından, kenarından ufak ufak başladılar. Biraz daha üzerlerine gitsinler, bazen kulüpleri kullanarak ihaleye girenler, bazen kulüplerden ailelerini geçindirenler ve ihale alanlar artık bu kulüplere gelemezler.

Çünkü, hırsızlık yapamayacaklar. Biliyorsunuz, dünyada hırsızlığın iki sebebi var. Biri hakikaten fakirlikten, yani açlıktan. Diğerleri de açgözlülükten. Artık siz kimlerin hangi kategoriye girdiğini daha iyi anlamışsınızdır.

Etiketler:
Benzer Haberler