bayan masoz


Sohbete giriş yapamıyorsanız bilgisayarınıza java kurmanızı öneririz.
Dilerseniz paylaşımlarımızı Facebook Sayfamızdan takip edebilirsiniz.
Yada Twitter Sayfamızdan bizleri takip edebilirsiniz.
SitemiziSık Kullanılanlara ekleyebilirsiniz
mIRC Komutlari alias komutlari | www.HayaLyeLi.Com
20.04.2024
0 Yorum
2825 Okundu

mIRC Komutları

MIRC ve işlevleri gerçekleştirmek için komut satırları bir çok kullanır. MIRC Komutları doğrudan için ‘/’, ya da takma adı öneki ve açılan betikler yazarak olabilir kullanarak girmiş olabilir. MIRC Ancak, ne olursa olsun yöntemi ‘mIRC halinde bu komutları beslemek için kullanılan aynı kalır komutları.

Ne zaman, bu editbox olarak ilk karakter bir komut girmek için işareti ‘/’ komutu kelime izleyecek gerekir. Bu ‘/’ öneki ve komut kelime arasında bir boşluk olabilir.

Tüm bilgisayar ve dil kodları tam ve girilmesi gerekiyor tam olarak bilgisayar bunları elde etmek için dizayn edilmiş olması. Herhangi bir yazım hataları veya sahip çok ya da az çok özel alanlarda sizin anlama gelen bilgisayar engeller.

Doğal olarak, önce mIRC komutları kullanabilmek için, bunların ne olduğunu bilmek gerekir. Peki, kötü haber, bu mIRC komutları bir sürü, ama iyi haber, sadece çok kaçı kadar başlıyoruz betikleri yazmak için bilmeniz gereken olmasıdır.

Bu nedenle bu sizin komut satırından kullanım olasılığı sadece komutları kapsayacak eğitimde için. Komutlar sonra dökümanında betikleme kullanılan var ve sonra detaylı olarak belirtilecek. Geri ve ileri ayrı sayfalar arasında flicking tutmak zorunda değilsiniz olacak bu şekilde. MIRC konular tüm komutları kapak dosyası Yardım ‘olan Temel IRC komutları’ ve ‘mIRC komutları.
Komut Parametreleri

En mIRC komutlar da ‘gerektiren parametre. Parametreler takma, dosya veya diğer ayrıntıları mIRC komuta performansı ile ilgili gibi ek bilgi.

Ve / msg komutu mesaj gönderir Örneğin. Ve / msg komutu için parametreler bu nedenle ‘olduğu mesajı’ ve ‘ne mesaj’ göndermek için göndermek üzeresiniz. Robert ‘Merhaba Robert, nasıl olduğunu söyleyerek bir mesaj göndermek için? bu komutu girmek anlamına gelir
/ Robert Robert Merhaba, sen nasılsın msj?.

Ne zaman bu nedenle mIRC Komutları ayrıntılı, Parantez bir parametredir. Bu mIRC komutu ilgilidir kişinin takma adı girilmesi gerektiğini belirtiyor. Sorulduğunda, karakter parametre çevirmek değil bir mIRC Komuta parametre girme.

Bazı parametreler isteğe bağlıdır. Bu komut için biraz daha farklı bir etki yaratmak ya da eklemek. Opsiyonel Parametreler da geçer denir. Bir ‘isteğe bağlı parametre’ ve ‘anahtar’ ancak subtleties programcı Geeks için fazla endişelenmenize gerek arasında hafif bir fark var.

Bu kılavuzu amacıyla için olmak arası değişen şartları olarak ilgili olacaktır. MIRC ile isteğe bağlı bir parametre göstermek için, [] köşeli parantez kullanılır olacaktır komutları. İ.E. [veya ayarlanabilir].

Komut bir IRC server / takma üzerinde Nick da değiştirmek için. Vardır , size isterseniz yeni takma ve [alternatif takma olan / takma komut için parametreler] olan ikinci seçenek eğer ilk seçim yeni turk kullanılamıyor olmasıdır.
/ Nick [alternatif]
e.g. / takma Siyah-Knight TBK
Temel Komutlar

/
The / komut JOIN bir kanal parametre katılmak yapar. Yazarak / katılmak # size mIRC kanal katılım sağlayacaktır mIRC.

/ BÖLÜM [kanal adı]
Kanal adını opsiyonel olan / Bölüm mIRC komutta eğer bir kanal pencerenin en editbox yazılmasını olduğunu. Tüm diğer durumlarda kanal adı gerekli bir parametredir.

Için hatırlanması gereken bir şey daha sonra açılan menüleri komutları kuralları gibi pencere ve editbox girilen izleyin. Böylece bir kanal açılır veya nicklist açılan komut kanal editbox girmiş gibidir. Gibi durum penceresi editbox olarak yazılmış bir durum penceresi açılır çalışmasına konu neden olur. Detaylar için bakınız up’ları bölümü.

/ QUIT [mesaj]
The / komut çıkmak Sunucudan bağlı bir mesaj () size bırakır. Bu, veya araç çubuğundaki butonuna kesmek vurmak, bir sohbet oturumu bitirmek için uygun bir yolu vardır.
e.g. / BK binayı terk etti çıkın!

Eğer sadece yakın mIRC, hiçbir bilgi sunucu size kaldı, bu nedenle takma hala orada bir süre olacak söylemek gönderilir. Bu insanların önemli mesajlar sizin için geçen zaman değil gerçekten var yol açabilir. Her zaman / araç çubuğunda zaman sonuna kadar sohbet dileğin simgesi kesmek komut ya da çıkmak kullanın.

/ ME
The / ME komut aşağıdaki metin yapan bir ‘EYLEM’ mesajı olarak görünür. Eylemler sizinle sohbet kişilere ilgili istediğiniz işlemleri tanımlamak için kullanılır. e.g. / ME PrincessL at gülümseyerek

/ MSG
The / msg komutu iki şey yapabilirsiniz: Öncelikle bir takma bu kişi kanal yok diğerleri görebileceğiniz adlı bir özel mesaj göndermek için parametre olarak verilir. Sadece çift tıklayarak bu takma üzerinden komut satırı bir avantajı, komut satırı size aynı kanal değil, bir takma sahip olabilirsin.

İkinci olarak, eğer bir kanal yerine bir takma belirtilmiş ise, kullanılabilecek bir sohbet penceresi belirtilen Metni sohbet scripted hedef. Bu sadece o kanal editbox sadece gerçekten betikleme kullanılır, bu bir mesaj yazmaya aynıdır.

/ QUERY
The / sorgu komut) kişinin takma parametresinde adlı pencerede bir sorgu (sohbet özel açılır. Popup menü veya çift olan Nick tıklayarak üzerinde komut satırı bir avantaj, Nick aynı kanalda olmak zorunda değil.

/ DCC CHAT
The / komut sohbet dcc bir dcc sohbet başlatır. Müşteri ve Doğrudan Sohbet için CTCP isteği gönderir, hedef doğrudan kişi ile kurulmuş olacaktır bağlantı sohbet Belirttiğiniz kabul eder.

/ DCC SEND [dosyaadı]
The / dcc komutu göndermek bir dosya transferi dosya belirtilen [dosyaadı] Eğer verilen göndermek için başlattığı (veya kişi için bir seçim iletişim eğer belirlenen değil) .

/ PDCC Bu undocumented mIRC komut DCC hızlı veri blokları bu mIRC önce alındığı onay bekleyen gönderir boyutunu ayarlayarak dosyaları gönderir. Bazıları diğerlerinden daha mütevazı 9999 öneririz 20000 bir boyutunu ayarlama mIRC yazarı tarafından önerilmektedir. Benim önerim bu 20000 ayarlamayı deneyin ve eğer azaltmak gereklidir.

/ WHOIS
The / Whois komutu kişi hakkında bilgi verir . Sunucu gelen cevabı bir (kullanıcı adresi) ana olan, onlar bağlıyken neler sunucu ve kanallar ne olduğunu söyleyecektir.

/ WHOWAS
The / whowas komutu kişi hakkında bilgi verir sonra sol veya değiştirilen isimleri. Bu başka / Whois komutu benzer. `

/ Veya Notify [-shr] [not]
The / anahtarlar ve parametreler verilen bağlı olarak biraz farklı kullanan birkaç komut vardır bildirir. Tüm fonksiyonlar mIRC’s bildir Listesi’ne Ancak geçerlidir. Bu haber Listesi insanların sizin için, ne zaman onlar bağlanmak veya IRC ağı kesmek bildirerek izler.

İlk isteğe bağlı parametreleri doğru anahtarları vardır. Anahtarın var listesini bildirmek gösterir. Listesini bildirmek yerine h geçiş gizler. R anahtarını listeden kaldırılır verilen neden olur. Bu anahtarlar (örneğin birleşik olabilir = listesini gösterir ve kaldırır SR olan ). The tire ‘-’ anahtarlar öneklerini.

İlk önemli parametre de bir seçimdir. Eğer bir sonra takma bir haber listesine eklenir olacak verilir (unless-r anahtarı kullanılan bu durumda, turk listesine yerine) kaldırılması olacaktır. Alternatif olarak parametre olabilir veya

Örnekler:
/ Notify-var açar üzerinde uyararak listesini gösterir.
/ Notify-off saat kapatır ve gizler listesini bildirir.
/ Notify-SR Robert listesini bildirmek ve kaldırır gösterir Nick ‘Robert’ listesinden.

/ CTCP
The / ctcp komutu kişi type> için . En sık ctcp kullanılan sinyalidir. Bu gecikme kere belirlemek için kullanılır. Diğer / ctcp tür sistemleri saati ayarlandığında VERSION olan kişinin müşteri nedir ve TIMNE olan Timne sorar sorar içerir.

Örnek:
/ CTCP VERSION Robert Robert için de (örneğin mIRC sürümü 5,6 32bit) ne olduğunu anlatmak için müvekkilinin sorar bir CTCP isteği gönderir.

12 komutlar yukarıda verilen artı / takma komut, size gerçekten ihtiyacı kontrol etmek için mIRC komutları kullanarak oturumları sohbet yetkili edilmelidir. Daha sonra, ancak diğer mIRC komutları kullanarak bu genellikle takma adı ve açılan betikler olarak yazılabilir.

Doğal olarak sadece ‘Sinek’ üzerinde hatırlanacaktır gerekir girmeniz gerekir, komutları betiklerinde koymak komutları boş zaman, sizin istediğiniz kadar baktım olabilir. Ayrıca, betikler haline böylece fare bunları kullanmak için tıklamaların birkaç kullanabilirsiniz koymak mümkün olabilir sorun tüm komutları.
Diğer Komutlar

Burada bir süre veya bu gerekebilir daha birçok komutlarıdır. Kendi odası açık mıyım / kanal veya Örnek olarak / modunda komutları öğrenmek gerekir ediyorum bir kanal operatörü olmak. Kullanım mIRC kendi yardım dosyalarına daha IRC ve mIRC komutlarını öğrenin.

Diğer mIRC komutları mIRC için betikleme Öğreticiler Alias Script, mIRC Script Pop-up, and mIRC Uzaktan Olaylar Scripts verilecektir. Beri takma kendi ek komutları tanımlayan bir yoludur Alias Scripts yakından mIRC komutları konu için, bağlı.

Etiketler:
Benzer Haberler